Dreng flyver med drage

KreaKafé: Drageværksted

Torsdag 19. okt 2023 - Kl. 11:00 - 16:00 Dørene åbner kl. 10:00 Gratis Læs gældende regler og vilkår
Nummerede siddepladser
Nej
Spillested
Café ODEON Social
Odeons Kvarter 1
5000 Odense
Arrangør
ODEON
Kørestolspladser via

Kørestole er velkommen i caféen

Det er magisk og det er efterår! Vi bygger uhyggelige, sjove, skøre og søde drager, som skal ud og flyve i blæsevejret – kun fantasien sætter grænser for din drages mønster og farve. Vi har materialer, så kom og byg din helt egen drage og se den svæve højt i blæsten.

Ingen tilmelding
Pris: Gratis
Anbefalet alder: +5 år (med hjælp fra voksne)

Se alle

KreaKafé i efterårsferien

Mandag 16. okt - Lørdag 21. okt 2023

Efterårsferien er her! Derfor står vi klar med masser af indendørs hygge. Fra den 16. oktober til og med den 21. oktober, kan du komme til hygge i Café ODEON Social.

Se event
Pige laver efterårstegning

KreaKafé: Kastanjedyr

Mandag 16. okt 2023 - Kl. 11:00 - 16:00

Der skal bygges edderkopper, magiske dyr og andre skabninger af kastanjer, når ODEON åbner dørene til KreaKafé i efterårsferien.

Se event
Sød edderkop lavet af kastanjer

Få den fulde oplevelse

Tallerken-svampe-koncertmenu_restaurant-schiotz

Koncertmenu i Restaurant Schiøtz

Når du skal til koncert, foredrag eller noget helt tredje, har du muligheden for at starte aftenen med en 3-retters menu i Restaurant Schiøtz.

Læs mere
Cafe-odeon-social_buffet

Buffet i Café ODEON Social

Vil du nyde et godt måltid mad i afslappede rammer, så bestil buffet på alle de aftenener, hvor vi har arrangementer i ODEON.

Læs mere
Kold-ol_nempause

NemPause i ODEON

Få adgang til vores lukkede NemPause-område i Restaurant Schiøtz, hvor vi serverer ad libitum drikkevarer i pausen.

Læs mere
Hotel-comwell-h-c-andersen-odense-vaerelse_gron-vaeg

Overnatning

I samarbejde med Comwell, er ODEON i stand til at tilbyde dig de bedste overnatningsmuligheder i forbindelse med din koncert, messe eller konference i Odense.

Læs mere